לשכת הרווחה ירושלים כפתה על האמא קשת יום "טיפולים אינטנסיביים" - המשפחה קרסה

לשכת הרווחה ירושלים כפתה על אם חד הורית קשת יום "טיפולים אינטנסיביים", הכוללים כפיית סם פסיכיאטרי נוגד דיכאון מסוג לוסטרל (זולופט), ולא ילדיה יתלשו ממנה. המשפחה קרסה והילדים נרצחו.
 
 בוני גולדברג - מנהלת לשכת רווחה ירושלים - כפיית "טיפולים אינטנסיביים" גרמה לקריסת המשפחה
 
חדשות 10 - ספטמבר 2013 - האם אמרה חודש לפני הרצח: "לא יכולה לשאת יותר בגידול הילדים" ,  עמרי מניב

האישה שרצחה הבוקר את שני ילדיה בני ה-3 וה-5 בירושלים טופלה על ידי שירותי הרווחה, אך מבדיקת המקרה עולה כי לאחרונה השמיעה ביטויים קשים ביותר כלפיהם ואף העבירה אותם מסכת התעללויות. לפני כשבועיים היא נעלה אותם במרפסת הבית וסירבה להכניסם למרות שבכו. מצבה נותר קריטיבמשטרה יוסיפו בימים הקרובים לחקור את מקרה הרצח הקשה שאירע היום בירושלים, בו דקרה אם למוות את שני ילדיה בני ה-3 וה-5 ולאחר מכן ניסתה לשים קץ לחייה. מבדיקה ראשונית של נסיבות המקרה עולה כי האם הייתה מוכרת לשירותי הרווחה ואף עברה טיפולים אינטנסיביים בידי אנשי מקצוע, מה שלא מנע ממצבה להידרדר לאורך החודש האחרון.

לאחרונה אירעו שורה של מקרים בין האם לשני ילדיה שהעידו על חומרת המצב, תוך שהיא משתמשת בביטויים קשים ביותר כלפיהם. בין היתר, ציינה האם בהזדמנויות שונות כי היא "לא יודעת מה תעשה" עם הילדים, וכי איננה מסוגלת לשאת עוד בגידולם.

באחד המקרים היא העבירה אותם התעללות של ממש, כשנעלה אותם במשך שעות במרפסת הבית בו הם התגוררו ולא אפשרה להם להיכנס גם כשבכו וזעקו. בתקופה האחרונה אירעו מספר מקרים נוספים של התעללות כלפי הילדים.

האם עצמה נהגה לרוב להסתגר בביתה במשך ימים שלמים, ומהתמונה שמצטיירת עולה כי היא למעשה לא תפקדה ולא נהגה לסייע לילדים, מה שיכול ללמד על מצבה הנפשי. לפני כחודש, כאמור, היא החלה להיות מטופלת בשירותי הרווחה, מה שלא מנע את המקרה הקשה.

במתחם בית הספר והגן בו למדו שני הילדים התכנסו בערב הורים רבים לילדים שלמדו ביחד איתם. הם הביעו זעזוע רב מהמקרה, ויצטרכו כעת להסביר לילדים את האירוע שבגינו שניים מחבריהם לא יגיעו עוד לכיתה ולגן.

חדשות 10 - ספטמבר 2013 - האם אמרה חודש לפני הרצח: "לא יכולה לשאת יותר בגידול הילדים" ,  עמרי מניב


קישורים:

אם משפחה שטופלה אינטנסיבית ע"י לשכת הרווחה ת"א חשודה שהשליכה שני ילדיה מהחלון וקפצה אחריהם - מתוך טירוף בקומה הרביעית , ליאת עזר ויהודה שלזינגר , 29.09.2010 , ישראל היום. לאיש אין מושג למה השליכה אמא מתל אביב את שני ילדיה מהחלון וקפצה אחריהם. סמוך לשעה חמש וחצי בבוקר שמע מארק רוזמן, שכנם של בני המשפחה, צעקות "אמא! אמא!" מכיוון החצר האחורית של הבניין. "התעוררתי מהצעקות של הילד", סיפר רוזמן, "לא הבנתי מה קרה כי השעה היתה מוקדמת למשחקים. קמתי להסתכל וראיתי שמשהו נופל למטה. הלכתי לחדר השני וראיתי על הדשא אישה ושני ילדים שוכבים. הילדה קצת זזה, והאמא והילד לא זזו. ביקשתי מאחד השכנים לקרוא למגן דוד אדום"...

מדיניות משרד הרווחה - גרועה ומסוכנת מכת האיתקה - מאי 2010 - בימים אלו נחשפה כת האיתקה שדגלה בהוצאת ילדים ממערכת החינוך לטובת החינוך הנוקשה. מנהיג הכת שי אברמוב נעצר בחשד כי התעלל במורה - האם המתעללת בנתניה ובשני ילדיה כחלק משיטת החינוך של הכת...

פרשת שי אברהמוב חשפה התעללות רשויות הרווחה ובתי משפט לענייני משפחה ונוער במשפחות ובילדיהן - פרשת שי אברהמוב חשפה את חוסר האונים של משפחות הנתונות לחסדיהן של רשויות הרווחה. פקיד הסעד סבור כי לילד בעיות רגשיות, נפשיות ושולח אותו אותו לאבחון. המאבחנים ה"מומחים" של הרווחה מנפיקים "אבחונים" על פי בקשת פקידי הסעד מוכתבות מראש ע"י פקידי הסעד וזאת על מנת שלא יתויגו כמי שאינם משתפים פעולה ולא יקבלו מטופלים מהרווחה...

המשפחה: לשכת הרווחה כפר יונה אחראים לרצח הילדים - יולי 2010 - פרשת רצח שלשה ילדים בידי אביהם. גליה סיבוני שניחמה את אחותה, הפנתה אצבע מאשימה לעבר רשויות הרווחה. לדבריה, האם קיבלה מסרים מגורמי הרווחה, שאם לא היא לא תאפשר לאב לראות את ילדיו, ילדיה יילקחו ממנה...

אין תגובות:

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים