תיעוד: מטפלת מתעללת בנערה עיוורת‎


עובדת זרה נעצרה בחשד שהתעללה לאורך שנים בנערה עיוורת בת 16 הלוקה בשכלה בה טיפלה. המשטרה: "אחד האירועים הקשים בהם טיפלנו". אמה של הנערה: "הילדה הייתה מבוהלת, לא האמנתי שזה יקרה"
אביבית מיסניקוב‎ | חדשות 2 | פורסם 03/05/17
 


עובדת זרה נעצרה בחשד שהתעללה בנערה עיוורת ולוקה בשכלה בה טיפלה: המשטרה הודיעה היום (רביעי) על מעצר העובדת הזרה ופירטה את המעשים החמורים המיוחסים למטפלת, בהם חשד להתעללות במשך שנים ארוכות. לידי חדשות 2 הגיע תיעוד המעשים: בין השאר נראית המטפלת מכה את הנערה, נוגעת באיבר מינה ואף צובטת.

הפרשה החלה לפני מספר חודשים, כאשר הגיע אח של ס' (שם בדוי) לבקר אותה ואת הילדות שלה בביתם. הוא הבחין בסימני אלימות על בתה בת ה-16 של ס', נערה שסובלת משיתוק מוחין חמור ועיוורון, וזיהה על גופה סימנים כחולים ופצעים בראש. האם שאלה את המטפלת הזרה על הסימנים - וזו השיבה כי היא אינה יודעת מה קרה וטענה שזה לא קרה כשהיא טיפלה בילדה.

אח של ס' הציע לה להתקין מצלמה נסתרת בחדר שבו המטפלת יושבת עם הילדה הסמוך לסלון בכדי לעקוב אחר המתרחש. "חרב עלינו עולמנו", סיפרה בבכי האם. "לא רציתי לשים אותה במוסד, אני מטפלת בה בעצמי ובסוף זה קרה לי מתחת לאף... אני שבורה וכואבת, לקחתי כדורי הרגעה".
סימני הפציעה של גופה של הנערה סימני הפציעה של גופה של הנערה

"לא האמנתי שיקרה דבר כזה"

האם סיפרה כי ביום שישי האחרון הבחינה בסימנים כחולים על רגלי בתה: "באתי להחליף לה טיטול וראיתי שהרגליים שלה נפוחות, חשבתי שאני חולמת. שאלתי את המטפלת והיא תמיד לא ידעה על מה מדובר, וטענה שאולי עכביש עקץ אותה. קלטתי את הבהלה של הילדה ושמרתי על פרופיל נמוך".

ס' הוסיפה כי לא חשדה במטפלת, אך הסכימה להצעת אחיה להתקין מצלמה "שיהיה לי לשעת חירום כשאני נוסעת, לא האמנתי שיקרה דבר כזה כשאני נמצאת בחדר הסמוך. לא הייתי רוצה להאמין שזה יקרה, כי היחס של המטפלת היה טוב והייתה פה השגחה". ס' סיפרה כי בתה הנוספת, שמשרתת בצבא, נמצאת זמן רב בבית ומשגיחה.

למרות הקושי בתקשורת עם בתה, שאופיינה כבעלת פיגור קשה, הצליחה המשפחה להבחין בחששה של הנערה: "אחי התקרב לילדה שלי ומיד שהוא אמר את השם של המטפלת היא הרימה את הידיים בכדי להתגונן". כשראתה האם את ההקלטה "חשכו עיניי - שעתיים של הקלטה, 120 אירועים - כל דקה אירוע התעללות, היא צובטת אותה וחובטת בה והילדה הייתה רגילה למצב של פחד - רואים את המטפלת בועטת בה ברגל, תופסת אותה בחולצה ומעיפה אותה".

המשטרה: "אירוע חמור, נטפל ביד קשה"

החקירה החלה בעקבות תלונה שהוגשה בתחנת הראל בתחילת השבוע על ידי בני משפחתה של הנערה: קרוביה חשדו בהתעללות ופגיעה קשה מצד המטפלת, אזרחית הפיליפינים בת 35 שמתגוררת בירושלים ומגיעה מספר פעמים בשבוע לבית המשפט על מנת לטפל בנערה.

"זהו אחד האירועים הקשים של התעללות בקטין חסר ישע בו טיפלנו", כך ציינו במשטרה - שהדגישו כי בני המשפחה הציגו בפניהם תיעוד מהבית וגם סיפרו כי הבחינו בשינויים בהתנהגות של בתם.  לאחר גביית העדויות, המטפלת אותרה ונעצרה שלשום: מעצרה של החשודה הוארך על ידי בית המשפט עד ליום שישי והחקירה נמשכת.

בשלב זה נבדק החשד כי בזמן שהמטפלת שהתה עם הנערה לבדה היא פגעה בה והכתה אותה: "ניצול מוגבלותם של קטינים ואנשים חסרי ישע על לא עוול בכפם הוא מסוג האירועים הקשים המטופלים במיידי וביד קשה", הדגישו במשטרה.

אין תגובות:

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים