בית משפט לנוער ורשויות הרווחה מנגנון אימה והונאה

17.05.2023 - חה"כ עו"ד טלי גוטליב: "לא אתן יד להוצאת ילדים מחזקת אביהם. אין לקבל שעובדת סוציאלית תתלוש ילדים מחזקת אחד ההורים. זוועות שמתרחשות מתחת לאפינו באין מפריע."

בדיון בוועדת הרווחה בכנסת דיון בנושא "התנהלות בריונית של הרווחה בעת לקיחת תינוק מהוריו" שהתקיים ב- 17.05.2023 דיברה עו"ד טלי גוטליב על ההתנהלות הזוועתית של עובדות סוציאליות מרשויות הרווחה ובתי המשפט המשמשים להן חותמת גומי. עובדות סוציאליות פועלות על פי "דעות" המשתנות מאדם ךאדם, מזמן לזמן, וממקום למקום כדי לחרוץ האם הורה "מסוגל" להשדיח ולטפל בילד ועל פי "דעות" (אשפה) אלו הן מוציאות ילדים מביתם והורסו את חיי הילדים והמשפחה. בתום ה"טיפול" שגם הוא מבוסס על "חוות דעת" (אשפה) הילד יוצא בלי המשך ומנותק מהחברה והכלל. 

ח"כ טלי גוטליב: "חוק הנוער טיפול והשגחה נותן סמכות בלתי רגילה לעובד סוציאלי. בסעיף 2 יש רשימה של דברים שבגינם ניתן להגדיר קטין כנזקק, לפעמים מבלי אפילו לדבר עם הקטין. הזכות להורות היא הבסיסית ביותר ולא עיניים של עו"ס כזה או אחר יבחנו אם הילד בסדר או לא, צריך גורמי מקצוע אחרים שיחליטו. על יד אחת אפשר לספור מקרים שבהם הרווחה ביקשה להוציא ילד מביתו ולא אושרו על ידי בית המשפט. הכל חסוי וסגור, אסור לבקר. לא יכול להיות שבית משפט הוא חותמת גומי". עוד הוסיפה: "אני רוצה לקבל מידע לגבי כמה המדינה משלמת על כל ילד שמוצא מביתו והופך להיות ילד רווחה, כמה תקציב עובר לכל מוסד, מסגרת סגורה ופנימייה. לדעת לגבי כל ילד שהוצא מחזקת הוריו- למה? לא עוד פגיעה בהורות מתחת לשולחן של אף אחד".

התנהלות פושעת זו נעשת בחסות מערכת המשפט בדלתיים סגורות.

 

אין תגובות:

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים