מחדלי משרד הרווחה - הפקרת נכים להתייבשות במעון גילה עמותת איל"ן ירושלים

חשד: חברי סגל במעון איל"ן גרמו כוויות וחבלות לנכים - מנהל מעון איל"ן בירושלים בו מתגוררים בעלי מוגבלויות, נחקר במשטרה בעקבות תלונות על חבלות וכוויות שהתגלו בגוף החוסים - כך נודע לחדשות 2. על פי החשד, הכוויות נגרמו ממקלחות במים רותחים. עמותת איל"ן: "נתקן את הליקויים ונפיק מסקנות" - חיים ריבלין ומשה נוסבאום | חדשות 2 | פורסם 16/08/12 
 בפעם השנייה בתוך פחות מחודש מתעוררים חששות באשר למה שמתרחש בין כתלי מעון עמותת איל"ן בשכונת גילה שבירושלים, המשמש בית לכ-70 נכים הסובלים ממוגבלויות קשות.

לחדשות 2 נודע כי במשטרת ירושלים פתחו בחקירת תלונות ומידע שהועבר ממשרד הרווחה על שריטות, חבלות שונות וכוויות - שנגרמו ככל הנראה על ידי עובדי המקום במקלחות במים רותחים - והתגלו בגוף החוסים במקום.

מנהל המעון, שמואל שורק, נחקר היום במשטרה יחד עם עובדת בכירה בסגל המוסד - בניסיון לברר האם היו מודעים לפגיעה בנכים.

"אני לא מאמין לברדק שנוצר מהסיפור הזה", אמר שורק עצמו לחדשות 2 באינטרנט - והכחיש את פרטי הדיווח. "נכון שהוגשה תלונה ממשרד הרווחה, אבל המשטרה לא פשטה על המעון".

"נתקן את הליקויים" מעמותת איל"ן נמסר בתגובה: "מיד עם הגיע התלונות לידיעת ההנהלה ביקש מנכ"ל איל"ן מהעובד הסוציאלי הראשי של העמותה, ד"ר יוסי מלר, לבדוק את הנושא לגופו על כל פרטיו. איל"ן תעשה כל שביכולתה לתקן את הליקויים, היה וימצאו כאלה, ותפעל להסיק מסקנות ולהפיק לקחים לאחר בדיקה מקצועית ובתאום עם הגורמים המקצועיים באגף השיקום שבמשרד הרווחה".

עוד מסרו בתגובה כי "מעון גילה שבירושלים מתמודד ומטפל זה שנים עם האוכלוסייה הפגועה ביותר מבחינה פיזית. הוא פועל בכל עת כדי למצוא פתרונות לבעיות ולקשיים של הדיירים לטובת שיפור חייהם".

באיל"ן הדגישו גם כי העמותה "מחויבת לרווחת הנכים ותעשה כל אשר בידה כדי להמשיך ולטפל בנכים בצורה הטובה ביותר בהתאם למסורת של העמותה. המעון נמצא בדו שיח שוטף עם משרד הרווחה שיסייע לו למצוא פתרונות ולהתמודד עם האתגרים שניצבים בדרכו".

אין תגובות:

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים

משרד הרווחה - דרכי רמיה לסחר בילדים